Słowacki Spisz

W dniach 25-27 października odbyły się ostatnie warsztaty, które zakończyły warsztaty uczestników programu "Po obu stronach Karpat. Cykl warsztatów młodzieży polskiej i słowackiej" na Słowacji.

Ostatni pobyt 22 uczestników projektu na Słowacji rozpoczął się warsztatami antydyskryminacyjnymi oraz turystyczno-Krajoznawczymi (5h). W czasie pobytu przeprowadzono w sumie 5 h warsztatów w tej tematyce połączone z wykładami na temat antydyskryminacji i tolerancji. W zajęciach uczestniczył o w sumie 2 uczestników partnera słowackiego. Następnie program został wypełniony wycieczką krajoznawczą po Ziemi Spiskiej wraz z zajęciami w plenerze z fotografii. Odwiedzono Spiską Belę, Stara Lubovnię, Starą Spiską Wieś, Rakusy oraz podziwiano piekne widoki słowackiego Spiszu.

V dňoch 25-27.10.2013 r., ktoré sa konalo minulý workshop, účastníci workshopu, ktorí ukončili program „Po oboch stranách Karpát. Cyklus workshopov pre poľskú a slovenskú mládež”

Posledná návšteva 22 účastníkov na slovenskom začala antidiskriminačné workshopy a turistické okružné jazdy (5h). Počas pobytu sa uskutočnilo celkovo 5 h workshopov s touto tematikou spojených s prednáškami o tolerancii a o predchádzaní diskriminácii. Na aktivitách sa zúčastnili celkovo 4 účastníci slovenského partnera. Potom, program bol ukončený výlet a preskúmať Zemi Spišská s aktivitami v prírode s fotografiou. Navštívil Spišská Belá, Stará Ľubovňa, Spišská Stará Ves, Rakúsy a obdivovať krásny výhľad na regióne Slovenská Spišského. Pozrite sa viedlo v mnohých fotografiami zrobionymi v dielni.