Me Givau -Józef Jochymczyk-Merstein, Jan Berky Mrenica jr.

Płyta "Me Givau" to owoc zaangażowania muzyków polskich i słowackich w czasie sesji muzycznych w projekcie "Polsko-słowackie warsztaty w muzyce bez granic". Głównymi postaciami projektu byli romscy artyści - Józef Jochymczyk Merstein oraz Jan Berky Mrenica jr. W 9 kompozycjach nagranych na płycie usłyszymy tradycyjne utwory romskie ze specyficzna aranżacją. W założeniu powstania płyty była bowiem idea połączenia muzyki romskiej reprezentującej tzw. Sinti Jazz w tym muzyke Polskich Romów, z tradycyjna muzyką Romów ze Słowacji, w której wyrózniaja się elementy muzyki Romów z Węgier i Bałkanów. Na płycie są też dwie, popularne w Polsce ("Piosenka o mojej Warszawie") oraz na Słowacji ("Powiedz, że mi moja miła"), kompozycje, które zostały specjalnie zaaranżowane pod klimat muzyczny płyty. W rezultacie po raz pierwszy powstała niesamowita mieszanka stylów muzyki romskiej. Nawet niezbyt wyrobiony muzycznie słuchacz napewno wychwyci te niuanse. Dając Państwu tą płyte, zarazem dajemy muzyczny bukiet zrodzony z najlepszych kwiatów naszej kultury.